Dla kogo jest kurs fizjotrenera?

0
638
views

Każdy słyszał o trenerach personalnych, którzy wyrastają jak grzyby po deszczu. Trener personalny jednak to nie jedyna opcja doskonalenia swoich umiejętności szkoleniowych w wypadku fitnessu i siłowni.

Centrum edukacji Zabrze i inne ośrodki szkolące przyszłych fizjotrenerów zajmują się kompleksowym przygotowaniem fizjoterapeutów, ale także osoby, który po prostu chcą w jak najbardziej świadomy sposób prowadzić swoje treningi. Dzięki takiemu szkoleniu nie tylko zwiększa się świadomość, ale przede wszystkim bezpieczeństwo wykonywania wszystkich ćwiczeń.

Fizjotrener – coś więcej niż ćwiczenia na siłowni

 

Fizjotrener to coś więcej niż osoba, która powie nam, jak ćwiczyć, przypilnuje nas i tyle. Kluczową kwestią jest ewaluacja i ocena osób, z którymi prowadzi się zajęcia. Podstawy fizjoterapii są o tyle ważne, że trzeba doskonale wiedzieć, jak osoba z powracającymi bólami kolan może ćwiczyć na maszynach na siłowni. Wszelkie problemy ze stawami czy mięśniami trzeba brać pod uwagę. Należy doradzić klientowi, jak się zachować, jak dbać o swoje ciało. Różne osoby mają zupełnie inne zapotrzebowanie na ćwiczenia, potrzebują wzmocnić inne partie mięśniowe i jednocześnie mogą mieć kłopoty z zupełnie innymi częściami ciała. Dlatego tak ważne jest, by poznać sekrety przeciążeń w ludzkim ciele. Poznanie ich mechanizmu działania pozwala na właściwie pełną kontrolę. Organizm ludzki ma swoje limity – wszystko zależy od budowy ciała, płci czy predyspozycji naturalnych. W zakresie tych predyspozycji możemy z mięśni i stawów sporo wycisnąć, dochodząc do formy. Dzięki połączeniu wiedzy o obciążeniach i skutecznych procesów regeneracji można dojść do stanu, gdy w pełni świadomie trenujemy solo lub z kimś i robimy to bez żadnego ryzyka – to prawdziwe bezpieczeństwo na siłowni.

Jak wygląda kurs?

 

Kursy fizjotrenerów zwykle trwają parę dni i są szczelnie wypełnione zajęciami. Omawia się ocenę posturalną i funkcjonalną od stóp do głowy. Zwykle przechodzi się przez wszystkie najważniejsze problemy mięśniowe i stawowe. Mówi się o stabilizacji kręgosłupa. Dokładnie omawiany jest temat stawu biodrowego  i przeciążeń przez błędną stabilizację łopatki. Ostatni dzień szkolenia to zwykle już poruszenie tematu pacjentów po urazach (więzadłą krzyżowe, odcinek lędźwiowy kręgosłupa czy urazy stożka rotatorów w stawie ramiennym). Wszelkie szkolenia tego typu są prowadzone przez specjalistów w swoich dziedzinach i można być pewnym, że otrzyma się pokaźną dawkę wiedzy i praktyki. Oczywiście istnieje także możliwość wybrania zajęć bardziej rozłożonych w czasie – w końcu nie każdy ma czas na czterodniowe, bardzo intensywne zajęcia od rana do wieczora.

 

Kursy tego typu nie są najtańsze – to często koszt tysiąca złotych. Jednak ludzie trenujący aktywnie i trenerzy personalni potraktują to jako inwestycję w samego siebie, inwestycję w bezpieczeństwo i możliwość nowego stanowiska. Fizjotrener z pewnością przyda się na niejednej siłowni. To gwarant dobrze wykonanego treningu – nawet z historią urazów.